افزایش سالانه ۱۵ هزار میلیارد تومان درآمد پایدار شهرداری های کشور

 افزایش سالانه ۱۵ هزار میلیارد تومان درآمد پایدار شهرداری های کشور

درآمد

مشاور شهردار تهران در امر توسعه درآمد پایدار از تصویب ماده ۱۰ لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری های کشور در کمیسیون مشترک مجلس خبر داد و گفت: با تصویب برابری سهم شهرداری ها و دولت از مالیات بر ارزش افزوده، درآمد پایدار شهرداری های کشور سالانه ۱۵ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا می کند.

سید مناف هاشمی در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت در خصوص بررسی ماده ۱۰ لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری های کشور در کمیسیون مشترک مجلس شورای شورای اسلامی گفت: در این ماده برابری سهم شهرداری ها و دولت در قانون مالیات بر ارزش افزوده مطرح شده است. به دلیل اختلاف تفسیری که صورت گرفته بود و با توجه به اینکه به دو سوم رای نیاز داشت به کمیسیون مشترک ارجاع شد.
وی افزود: هفته گذشته این لایحه در کمیسیون مشترک بررسی و سهم پایه مساوی ۵۰ درصد نهایی شد. طبق این بند سالانه سهم شهرداری ها ۲۵ صدم درصد افزایش پیدا می کند و تا ۴ سال سهم دولت و شهرداری ها مساوی خواهدشد.
مشاور شهردار تهران عنوان کرد: با تصویب این ماده سالانه ۱۵ هزار میلیارد تومان به درآمد پایدار شهرداری ها اضافه می شود و به طور حتم کاهش شهر فروشی را به دنبال خواهد داشت.
هاشمی در پایان تصریح کرد: امیدوارم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، شهرداران کشور و دولت حمایت های لازم را از این لایحه داشته باشند تا پس از سال ها شاهد کاهش شهر فروشی باشیم.

منبع: شهرداری

محسن صالحی

0 Reviews

Write a Review

Related post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *