المنتور #2934

رکورد جابه‌جایی مسافر کشور در ایام اربعین امسال شکسته شد

مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه «در روز بیست و ششم مهرماه ۲۲۶ زائر از مرز مهران وارد کشور شدند» گفت: در آن روز ۳۶۰۰ سرویس برای انتقال زائران به مقاصد مختلف انجام گرفت و رکورد جابجایی مسافر در یک روز شکسته شد.
داریوش باقرجوان که هم اکنون در مرز مهران حضور دارد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت جابه‌جایی زائران اربعین حسینی(ع) در ایام بازگشت اظهار داشت: بیست و ششم مهرماه روز اوج بازگشت زائران اربعین حسینی با احتساب ۲۲۶ هزار زائر به کشور بود که در همان روز ۳۶۰۰ سرویس از پایانه برکت به مقاصد انجام گرفت و رکورد جابه‌جایی مسافر در کشور شکسته شد.

 

وی افزود: تا پیش‌ از این بالاترین رکورد در پایانه‌های ۴ گانه تهران حد اکثر ۲۲۰۰ سرویس در روز بوده است که در اربعین امسال به همت دست اندرکاران راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ستاد، استان‌ها، تشکل‌ها و رانندگان ناوگان حمل‌ونقل مسافر کشور شکسته شد.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تصریح کرد: با توجه به همکاری مطلوب زائران و تامین ناوگان مورد نیاز در قالب برنامه‌ریزی و زمان‌بندی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، نیازی به دومرحله‌ای شدن سفر بازگشت زائران نشد و طبق برنامه، تمام زائران از پایانه به مقاصد خود منتقل شدند.  

جابه‌جایی ۴۵ درصد زائران ورودی مرز مهران با ۳ هزار سرویس عمومی جاده‌ای در روز گذشته

باقرجوان با اشاره به عملکرد ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای در خصوص بازگشت زائران تا ساعت ۲۴ روز گذشته گفت: در شبانه روز گذشته ۲۰۷ هزار زائر از مرز مهران وارد کشور شدند که ۴۵ درصد آنها به وسیله ۳ هزار سرویس ناوگان عمومی جاده‌ای جابجا شدند.

وی خاطرنشان کرد: طبق آمار واصله میزان تقاضا در مرزهای شلمچه، چذابه و خسروی نسبت به سال گذشته رشد بالایی داشته است.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj9mJmB5bnlAhWDpIsKHVVWCxYQFjAAegQICRAC&url=https%3A%2F%2Fwww.mrud.ir%2F&usg=AOvVaw2mkdgpjjiNHbeSP1HHjy0X

 

آرین فیروزیان

0 Reviews

Write a Review

Related post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *