امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و دانشگاه علم و صنعت

 امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و دانشگاه علم و صنعت
تفاهم نامه همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت سه شنبه 21 آبان ماه در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان امضاء شد.

صنعت ساختمان - امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و دانشگاه علم و صنعت

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، پس از هماهنگی های به عمل آمده و نشست های مختلف با دانشگاه علم و صنعت بستر لازم برای همکاری های بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و دانشکده معماری دانشگاه علم و صنعت، منجر تبادل تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک با امضای مهندس محمد طاهری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و دکتر مصطفی بزرگر رئیس دانشکده دانشگاه علم و صنعت شد.

در ابتدای نشست مهندس محمد طاهری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران هدف از امضاء این تفاهم نامه را استفاده از ظرفیت و پتانسیل های سازمان در راستای رسالت آموزشی و تخصصی دانست که به عهده هر دو نهاد، هم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و هم دانشگاه علم و صنعت است.

مهندس محمد طاهری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به مقوله آموزش و پروژهش و آموزشهای اجباری و هم آموزش های تخصصی دوره های ورود به حرفه و طراحی و برگزاری دوره های آشنائی با حرفه برگزاری آزمون های سازمان تأکید کرد و به تشریح دیگر موضوعات مطرح شده در این تفاهم نامه پرداخت که عبارت است از : برگزاری آزمون های سازمان در محل دانشکده، تعیین موضوع پایان نامه تحصیلات (خصوصاً در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری)،با موضوعات تحقیقی مورد نیاز سازمان، ارجاع تحقیقات میدانی کمیسیون ها و گروه های تخصصی سازمان به دانشکده، کمک به توسعه و ارتقاء سطح آموزش و پژوهش و فناوری دانشکده کمک به نشر کتب و اطلاعات مورد نیاز حرفه که توسط دانشکده تهیه شده است.

درادامه دکترمصطفی بهزادفر،رئیس دانشکده معماری دانشگاه علم وصنعت ازحضور دراین جلسه به عنوان قدیمی‌ترین نماینده مرکزآموزش عالی ایران ابرازخرسندی کرد.

و به ویژگی های منحصر به فرد این دانشگاه اشاره کرد و افزود:

دانشگاه علم و صنعت اولین مرکز آموزش عالی فنی ایران است و با افتخار اذعان داشت.

اولین مهندسان کشور به خصوص در رشته های مهندسی مکانیک و عمران و معماری از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.

وی در ادامه به فعال بودن و متخصص بودن فارغ التحصیلان مهندسان معمار در این دانشگاه اشاره کرد.

و به نقش مهم بودن پایگاه دانشگاه علم و صنعت به خصوص دانشکده معماری در کشور اشاره کرد.

ابراز امیدواری کرد،دراین راستا دانشکده معماری وشهرسازی دانشگاه علم وصنعت قدم های خوبی رامخصوصاً در ارتباط باکیفیت برمی‌دارد.

وی افزود:

متاسفانه درحوزه آموزش بیشتر به کمیت نیروهاپرداخته شده،به طوری که کثرث فارغ التحصیلان باعث شده نیازهای کشور نادیده گرفته شود.

وی تأکید کرد:بزرگترین دغدغه مادرآموزش عالی کیفیت تؤام باکمیت بایدباشد وماباید تلاش کنیم تابه کیفیت توجه بیشتر،ویژه ای مبذول گردد. 

گفتنی است در ابتدای این نشست مهندس خوش گفتار مشاور ارشد رئیس ضمن خوش آمدگویی به حاضران در جلسه با اشاره به پیشینه و قدمت دانشکده معماری دانشگاه علم و صنعت افزود : این دانشکده از معتبرترین نهادهای آموزشی معماری و شهرسازی در کشور است.در همین راستاسازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به عنوان نهادحرفه‌ای معماری و شهرسازی در تعامل سازنده‌ای با دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت در نظر دارد از امکانات و زیر ساختها و تجارب این دانشگاه به منظور پیشبرد اهداف و آموزش‌های پیش هنگام برای مهندسان معمار و شهرساز که وارد حرفه معماری می شوند، استفاده کند.

هدف سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران،ازامضای این تفاهم نامه،تأکید برلزوم تکمیل آموزشهای عالی درزمینه های شهرسازی،معماری باحرفه معماری است.

وی در ادامه افزود:

در این تفاهم نامه پیش بینی شده اعضاء سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران علاوه بر آموزش،از سایر امکانات آموزشی و پژوهشی دانشکده معماری از جمله کتابخانه و منابع مرجع دانشکده،سالن اجتماعات برای برگزاری مسابقات معماری و شهر سازی،کمک به نشر کتب و اطلاعات مورد نیاز حرفه که توسط دانشکده تهیه شده است،بهره‌مند شوند.

منبع:سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران

درسا کحقی

0 Reviews

Write a Review

Related post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *