به کار گیری سازندگان ذی صلاح در پروژه های ساختمانی تهران

 به کار گیری سازندگان ذی صلاح در پروژه های ساختمانی تهران

 جلسه کارشناسی درخصوص بررسی و تدوین “تفاهم نامه در ارتباط با ساماندهی و به کارگیری سازندگان در ساخت و ساز تهران، شناسنامه فنی، ارجاع کار نظارت و اجرای مبحث 22 مقررات ملی ساختمان برگزار شد.

جلسه کارشناسی درخصوص بررسی و تدوین “تفاهم نامه در ارتباط با ساماندهی و به کارگیری سازندگان ذی صلاح در ساخت و ساز شهر تهران، شناسنامه فنی، ارجاع کار نظارت و اجرای مبحث 22 مقررات ملی ساختمان، چهارشنبه 10 مهر ماه در محل شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، در این نشست که باحضور رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، تعدادی از اعضای هیأت مدیره، معاون برنامه‌ریزی و سیستم‌ها، مشاور عالی سازمان، نمایندگان کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران و معاونت شهرسازی شهرداری تهران، نماینده وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، محتوای تفاهم نامه به عنوان محوریت تعیین تکلیف و ساماندهی و ایجاد سامانه سازندگان  و نظارت عالیه از تاریخ تفاهم نامه مورد بحث و بررسی قرار گرفت .
در ادامه مدت زمان این تفاهم نامه، تعهدات سازمان نظام مهندسی ساختمان، شورا و شهرداری و روند سامانه جامع، فرایند انتخاب سازنده ذیصلاح در این تفاهم نامه و بحث معرفی مناطق به عنوان پایلوت و سطح و دسترسی، از جمله مسائلی بود که بحث و تبادل نظر گذاشته شد.
مهندس مرجانه میری در تشریح این تفاهم نامه گفت: پس از اجرای بخشی از بندهای این
تفاهم‌نامه سازمان نظام مهندسی استان تهران موظف است حداکثر ظرف مدت تعیین شده از تاریخ تفاهم نامه نسبت به ایجاد سامانه سازندگان با در نظر گرفتن کلیه ملاحظات لازم اقدام نماید
به نحوی که عملیات سازنده ذیصلاح از مرحله صدور پروانه تا پایان کار در سامانه جامع تهیه شود و قابلیت دسترسی برای شهرداری، وزارت راه و شهرسازی قابل مشاهده و رهگیری و کنترل باشد. ضمناً  سازمان می بایست فرایند انتخاب و معرفی سازنده ذیصلاح را طی گزارشی به هیأت پنج نفره ارائه نماید.
مهندس میری در ادامه تاکید کرد: ما خواستار کنترل و رصد مجری، در صورت ارائه گزارش توسط مجری هستیم و در صورت نیاز کنترل ناظر، همچنین هم موضوع دسترسی مطرح شد و به قابلیت دسترسی ها اشاره کرد
مهندس رادفرما معاون برنامه‌ریزی و سیستمهای سازمان نیز گفت : دسترسی ما به دو صورت انجام می‌گیرد یا به صورت انتقال داده، که با لینک دو نرم افزار از طریق وب سرویس و اگر جنبه کنترلی دارد به هر کدام از نهادها که بخواهند می توانیم با یک سطح دسترسی مشخص دسترسی بدهیم
در نهایت این امر واقعی تر شدن حضور مجری را نشان می‌دهد و اهداف عالیه تفاهم نامه در راستای حفظ حقوق بیت‌المال اجرایی شود و سعی براین است که با توجه به همگرایی که وجود دارد به فرایند و فراخور ظرفیت‌ها با تمام توان و پتانسیل بتوانیم از این طرح دفاع کنیم. 

منبع: سازمان نظام مهندسی

محسن صالحی

0 Reviews

Write a Review

Related post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *