افتتاح پروژه های اخیر حاکی از جرات مدیران شهری در تصمیم گیری

 افتتاح پروژه های اخیر حاکی از جرات مدیران شهری در تصمیم گیری

افتتاح پروژه های اخیر حاکی از جرات و شهامت مدیران شهری در تصمیم گیری است

شهردار تهران گفت: در هفته اخیر دو پروژه بزرگ را افتتاح کردیم که نتیجه مستقیم جرات و شهامت تصمیم‌گیری مدیران است. همه از شرایط سخت اطلاع دارید که دشمنی بدخواهان کشور نیز در آن نقش بسزایی دارد.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی صبح امروز در آیین بهره‌برداری از ۴٨ پروژه مدیریت شهری در منطقه ٢١ که با حضور رئیس و اعضای شورای‌شهر و جمعی از شهروندان این منطقه در محل پروژه دوگاز برگزار شد، گفت: منطقه ٢١ منطقه خاصی است که روزگاری نه چندان دور خارج از محدوده شهر بود و خصیصه عمده این منطقه آن است که بخش عمده‌ای از کارخانه های صنعتی در این محدوده فعال اند.

وی افزود: سه پدیده در حال حاضر شهرهای دنیا را تحت تاثیر قرار داده و شهرداران هوشمند و مدیریت شهری هوشمند از آن ها به عنوان فرصت استفاده کرده‌اند.

اولین پدیده خروج صنعت از شهر است؛ بسیاری از صنایع به دلایل مختلف ترجیح می دهند تا از شهر خارج شوند که این خروج صنایع فرصت یا تهدید در پی دارد. فرصت، از این جهت که بخش ها و مساحت های زیادی آزاد می‌شوند و تهدید نیز از این جهت که اگر برای این فضاها به درستی تصمیم گیری نشود، مشکلات زیادی پیش می‌آید.
شهردار تهران پدیده دوم را توسعه و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دانست و گفت: در این خصوص راهی جز بازتر کردن فضا برای آن ها نداریم. سومین پدیده نیز تمرکززدایی از دولت های ملی و واگذاری اختیارات بیشتر به دولت های محلی است.

حناچی تصریح کرد: فضاهای صنعتی می‌توانند و باید فرصت ایجاد تحول در شهر تهران باشند. چندین پروژه را نیز از این جنس تجربه کرده‌ایم که فرهنگسرای بهمن یکی از مهم ترین آن ها است.

وی با بیان اینکه فضاهای صنعتی که از سطوح زیادی هم برخورداراند با تدبیر و درایت معاونت شهرسازی و شهرداری منطقه باید مورد توجه قرار گیرند، گفت: یکی از کارهای خوب منطقه 21 توسعه فضای سبز بوده است.

تهران در شرایطی است که باد در آن از جنوب غرب به شمال شرق می وزد؛ هر اندازه فضای سبز را در منطقه غربی شهر توسعه دهیم نتیجه آن شامل حال مردم شهر می‌ شود. توسعه کمربند سبز و پیوستگی آن نیز از اصولی است باید مورد توجه قرار گیرد.
شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در هفته اخیر دو پروژه بزرگ را افتتاح کردیم که نتیجه مستقیم جرات و شهامت تصمیم‌گیری مدیران است. همه از شرایط سخت اطلاع دارید که دشمنی بدخواهان کشور نیز در آن نقش بسزایی دارد.

امیدواریم با تدبیر، جرات، درایت و پشتیبانی اعضای شورای شهر این شرایط را پشت سر بگذاریم. پروژه‌هایی هم که افتتاح نشده‌اند، دلایلی داشتند که با سرپنجه تدبیر مدیران به بهره‌برداری خواهند رسید.

حناچی عنوان کرد: امیدوارم با پروژه‌های بعدی طعم شیرین توسعه را بیش از پیش برای شهروندانمان به ارمغان آوریم.

گفتنی است؛ در این مراسم پروژه‌های بهره‌برداری از مخزن بتنی ذخیره آب، مرکز خدمات خودرویی وردآورد و کلنگ‌زنی تقاطع غیرهمسطح فتح-باغستان نیز به صورت مستقیم و در قالب تماس ویدیویی کلنگ‌زنی و بهره‌برداری شدند.

حناچی در حاشیه آیین بهره‌برداری از پروژه‌های منطقه ٢١ تاکید کرد
برنامه ریزی شهرداری تهران برای بهسازی فضاهای صنعتی متروکه/لزوم بکارگیری روش های جدید تامین منابع مالی در شرایط سخت اقتصادی
شهرنوشت: شهردار تهران گفت: در شرایط سخت اقتصادی که در حال حاضر با آن رو به رو هستیم، روش های جدید تامین منابع همواره در دستورکار شورا و شهرداری است.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی صبح امروز و در حاشیه آیین بهره‌برداری از ۴٨ پروژه مدیریت شهری در منطقه ٢١ با حضور در جمع خبرنگاران

گفت: پروژه‌ای که امروز افتتاح شد معروف به پروژه دوگاز است که اتصال بزرگراه فتح را به اتوبان کرج برقرار می کند و از طرف دیگر یکی از چراغ های توقف مهم این منطقه نیز حذف شد؛

در فاز اول این پروژه از بزرگراه فتح تا شمال جاده مخصوص افتتاح شد. از خصیصه‌های مهم این پروژه نیز مشارکت بخش خصوصی و نوع جدیدی از تامین منابع است.

حناچی افزود: در مجموع امروز ۴٨ پروژه به صورت همزمان افتتاح شده اند که مهم ترین آن ها سه‌راهی باغستان است که بزرگراه فتح را به جاده کرج وصل می کند و درنتیجه آن یکی از تقاطع های خطرناک حذف می‌شود.

شهردار تهران گفت: در شرایط سخت اقتصادی که در حال حاضر با آن رو به رو هستیم، روش های جدید تامین منابع همواره در دستورکار شورا و شهرداری است.
وی با بیان اینکه این روزها که آلودگی هوای تهران گاه آزاردهنده می‌شود و پدیده وارونگی هوا نیز اجتناب‌ناپذیر است، راهی جز کاهش آلاینده‌ها نداریم، تصریح کرد: امروز سه‌شنبه‌های بدون خودرو یک ساله شد و امیدوارم در راستای این پویش مردم از روش های پاک‌تر حمل‌ونقل در شهر استفاده کنند، ما نیز تمام تلاشمان را برای توسعه حمل‌ونقل عمومی به کار می‌بندیم.

ضمن اینکه امیدوارم سهم دوچرخه‌سواری از زیر ٢ درصد به بالای ۴ درصد برسد.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: همان‌طور که شهردار منطقه 21 گزارش داد، ٣۶ درصد از مساحت این محدوده به فضاهای صنعتی اختصاص دارد که بخشی از آن ها فعال اند و بخش دیگر از حیز انتفاع ساقط شده‌اند؛  برنامه‌ریزی برای بخش دوم فضاهای صنعتی است که می تواند منطقه را از شرایط حاد خود خارج کند و فرصتی را برای منطقه و شهر بیافریند.

منبع : شهرداری

محمد تقوی

0 Reviews

Write a Review

Related post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *